Przełożony kapłan (PT)

Góra Pocono, PA
Opublikowano 6 maja 2024
Stanowisko
Przełożony ksiądz
Nazwa kościoła lub organizacji
Kościół Episkopalny Trójcy
Lokalizacja
Opis stanowiska
Kościół Świętej Trójcy w pięknych górach Pocono

Czego szukamy u księdza?

Ktoś, kto czuje się zgodny z naszą misją i pomoże nam żyć zgodnie z tą misją; lider inspirujący innych oraz opracowujący nowe i rozwijający istniejące programy; entuzjazm w wykorzystywaniu mocnych stron; wzrastać w wielkości i duchu, który ma doświadczenie, pomysły i jest skupiony na opiece duszpasterskiej. Dobrze przygotowane i trafne kazania, oparte na opowiadaniu historii, czynią lekcje Biblii przydatne w życiu codziennym.

Chcemy partnerstwa.

Prowadzenie parafii będzie wymagało partnerstwa pomiędzy duchownymi i świeckimi, aby chronić się przed wypaleniem zawodowym. Od 7 lat naszym standardem jest duchowieństwo pracujące w niepełnym wymiarze godzin. Świeccy przywódcy podjęli inicjatywę w zakresie prowadzenia programów. Społeczność, obecność w mediach społecznościowych, transmisja na żywo, comiesięczne biuletyny, zbiórki pieniędzy, a także studiowanie Biblii i docieranie do innych osób to dobrze rozwinięte programy w Trinity. Nasi członkowie akceptują i podejmują odpowiedzialność za opiekę duszpasterską.

Rodzaj zobowiązania
Etat
Czy ta praca jest opłacalna?
Tak
Proces aplikacji
Prosimy o przesłanie listu motywacyjnego, aktualnego życiorysu lub CV oraz aktualnego profilu OTM do Diecezjalnego Ministra ds. Przejściowego, Wielebnego Kanonika Melindy Artman (melinda@diobeth.org) i w tytule wpisz „Trinity Mt. Pocono”.
Termin składania wniosków
06/06/2024
Link do oferty pracy lub aplikacji
Strona internetowa