Kościół episkopalny łączy koncert online z coroczną ofiarą wielkopiątkową, wspierając ministerstwa na Bliskim Wschodzie

autorstwa Davida Paulsena
Opublikowano 28 marca 2024 r
Koncert na Wielki Piątek

Koncert Wielkopiątkowy będzie transmitowany online przez Kościół Episkopalny 29 marca, a jego gospodarzem będzie Kościół Episkopalny Chrystusa i św. Łukasza w Norfolk w Wirginii. Fot. Kościół Episkopalny Chrystusa i św. Łukasza

[Biskupiego Serwisu Informacyjnego] Każdego roku episkopalianie są zachęcani podczas Wielkiego Tygodnia do przekazywania datków na ofiarę wielkopiątkową Kościoła episkopalnego w celu wsparcia służb anglikańskich na Bliskim Wschodzie. W tym roku oni również zostali zaproszeni do spędzenia części Wielkiego Piątku na obejrzeniu koncertu organizowanego przez Kościół, aby pomóc sobie duchowo skoncentrować się na świętym dniu, który oznacza śmierć Jezusa na krzyżu.

Koncert muzyki sakralnej, prowadzony przez Kościół episkopalny Chrystusa i św. Łukasza, Norfolk, w diecezji południowej Wirginii dostępne do obejrzenia 3 marca o godzinie 29:XNUMX na platformach internetowych Kościoła episkopalnego. Darowizny można już przekazywać onlinei kongregacje episkopalne w całym kościele będą zbierać Ofiary Wielkopiątkowe podczas osobistych nabożeństw wielkopiątkowych.

„Każde ludzkie dziecko Boże – Palestyńczyk, Izraelczyk, Irakijczyk, Cypryjczyk, Libańczyk i każdy – zasługuje na bezpieczeństwo i ochronę” – Biskup przewodniczący Michael Curry – powiedział w swoim wielkopostnym orędziu, w którym zachęcał episkopatów do składania ofiar wielkopiątkowych. „Kiedy w Wielki Piątek wspominamy mękę i śmierć naszego Pana, pamiętamy o tych, których On kocha, stawiających czoła niesprawiedliwości i uciskowi, i pamiętamy o pilnej potrzebie miłości – prawdziwej, ofiarnej miłości”.

Ofiara Wielkopiątkowa powstała po I wojnie światowej, aby umacniać relacje z chrześcijanami na Bliskim Wschodzie poprzez wspieranie akcji pomocy i partnerstw ekumenicznych. Dziś kościół nadal przekazuje pieniądze która jest zbierana co roku poprzez datki na rzecz Prowincji Anglikańskiej w regionie, Kościoła Episkopalnego w Jerozolimie i na Bliskim Wschodzie, na wsparcie tego, co uważa za najpilniejsze potrzeby w swoich diecezjach.

Sprawa jest jeszcze pilniejsza w tym roku w obliczu trwającej przemocy i cierpień w Izraelu i na okupowanych terytoriach palestyńskich po ataku Hamasu na społeczności izraelskie 7 października, w którym zginęło około 1,200 osób. Bojownicy Hamasu porwali ponad 250 osób i zabrali je z powrotem do Gazy jako zakładników. Izrael odpowiedział wypowiedzeniem wojny, bombardowaniem Gazy rakietami i wysłaniem sił lądowych na gęsto zaludnione terytorium. Urzędnicy Gazy szacują w działaniach wojennych zginęło ponad 30,000 XNUMX Palestyńczyków, podnosząc światowy alarm i wywołując powszechne wezwania do zawieszenia broni.

Niektóre ministerstwa anglikańskie wspierane przez Ofiarę Wielkopiątkową również znalazły się w krzyżowym ogniu wojny Izrael-Hamas. Pomimo walk szpital arabski Al Ahli w północnej Gazie pozostał otwarty, aby leczyć osoby ranne w konflikcie, gdy terytorium pogrążyło się w poważnym kryzysie humanitarnym naznaczonym śmiercią, wysiedleniami, niedoborami żywności i wody, przerwami w dostawie prądu i niezliczonymi budynkami zniszczonymi w wyniku nalotów . Głód jest „nieuchronny” w północnej Gazie, według ostatniego raportu.

Sam oddział szpitala anglikańskiego został częściowo uszkodzony na początku konfliktu w wyniku ostrzału rakietowego, prawdopodobnie został zwolniony przez izraelskie wojsko, a kolejna śmiercionośna eksplozja na dziedzińcu szpitala spotkała się z międzynarodowym potępieniem, chociaż Izrael i Stany Zjednoczone stwierdziły, że wybuch ten wydawało się, że zostały spowodowane przez bojowników palestyńskich.

Oprócz szpitala Al Ahli diecezja jerozolimska prowadzi drugi szpital charytatywny, św. Łukasza w mieście Nablus na Zachodnim Brzegu, a także Instytut Ziemi Świętej dla Głuchoniemych w Jordanii i Centrum dla Dzieci Niepełnosprawnych im. Księżnej Basmy na Wschodzie Jerozolima. W diecezji Cypru i Zatoki Perskiej Kościół episkopalny współpracował w przeszłości z Irakijczykami w zakresie lokalnych posług, takich jak program rozwoju gospodarczego mający na celu wspieranie hodowców kurczaków. Prowincja anglikańska obejmuje także diecezję Iranu.

„To mój ostatni list w Wielki Piątek do was jako waszego biskupa przewodniczącego” – powiedział Curry, którego następca zostanie wybrany w czerwcu i obejmie urząd 1 listopada. „Chcę zarówno wyrazić moją wdzięczność za wasze dary w poprzednich latach, jak i zachęcić was aby ponownie dawać wsparcie ukochanym Bogu w tej części świata. Tego właśnie wymaga od nas miłość.”

Chrystusa i św. Łukasza

Film z koncertu w Wielki Piątek, nagrany w kościele episkopalnym Chrystusa i św. Łukasza w Norfolk w Wirginii, będzie transmitowany 3 marca o 29:XNUMX na platformach internetowych Kościoła Episkopalnego. Fot. Kościół Episkopalny Chrystusa i św. Łukasza

Wielkopiątkowy koncert Kościoła episkopalnego zaprezentuje wybór hymnów powszechnie kojarzonych z ponurym chrześcijańskim świętem. „Każdy utwór muzyczny skupia się na historii Męki Pańskiej” – powiedział Episcopal News Service wielebny Paul Feheley, urzędnik ds. partnerstwa Kościoła na Bliskim Wschodzie. „Ma to na celu dodanie do ludzkich sposobów refleksji, sposobów oddawania czci i odczuwania znaczenia Wielkiego Piątku”.

Występy muzyczne prowadzą Kevin Kwan, organista Chrystusa i Kościoła Episkopalnego św. Łukasza, w koordynacji z całym personelem kościelnym Curry'ego. Koncert będzie trwał około godziny.

Podczas koncertu będzie także nagrane przesłanie z podziękowaniami od anglikańskiego arcybiskupa Hosama Naouma, przywódcy prowincji z siedzibą w Jerozolimie. Według niezweryfikowanych szacunków kościoła w ubiegłym roku ofiara wielkopiątkowa zebrała dla prowincji 253,000 XNUMX dolarów. Feheley stwierdził, że potrzeby regionu w tym roku są jeszcze większe.

„Widzieliśmy śmierć i zniszczenia, jakie stworzyła wojna” – powiedział. Kościół episkopalny odpowiedział uroczystymi modlitwami o pokój, jednocześnie gromadząc się znaczące wsparcie finansowe działań pomocowych w regionie. „Tysiące episkopatów od wybrzeża do wybrzeża i poza nim wspaniałomyślnie wspominali swoich braci i siostry na Bliskim Wschodzie”.

Oprócz wpłaty na Ofiarę Wielkopiątkową podczas uczestnictwa w nabożeństwach 29 marca w kościele episkopalnym, datki można przekazać teraz, odwiedzając stronę iam.ec/goodfridayoffering.

– David Paulsen jest starszym reporterem i redaktorem Episcopal News Service. Można do niego dotrzeć o godz dpaulsen@episcopalchurch.org.


Tagi