Biskupi anglikańscy i katoliccy uczestniczący w szczycie ekumenicznym przygotowują się do podróży do Canterbury

Opublikowano 26 sty 2024

[Serwis informacyjny o komunii anglikańskiej] W tym tygodniu na szczycie „Wspólne wzrastanie” pary biskupów anglikańskich i katolickich zebrały się na serię dyskusji ekumenicznych i wizyt w świętych miejscach w Rzymie, które mają znaczenie dla wspólnych korzeni obu tradycji. 

Dziś, zanim szczyt przeniesie się do Canterbury na drugi etap programu, biskupi zebrali się na modlitwie w kościele San Gregorio al Celio podczas ostatniego dnia ich pobytu w Rzymie. Była to odpowiednia lokalizacja, ponieważ San Gregorio al Celio to kościół, z którego w 597 r. papież Grzegorz Wielki wysłał św. Augustyna do Anglii, aby został pierwszym arcybiskupem Canterbury.

Przeczytaj cały artykuł tutaj.


Tagi