Anglikańskie biskupi „Afryki Szóstki” zbierają się w Nairobi w Kenii

przez Shireen Korkzan
Opublikowano 17 sty 2024

[Biuletyn Informacyjny Episkopatu] Sześć anglikańskich biskupek z Afryki – znanych jako „Afrykańska Szóstka” – zebrało się 11 stycznia na Uniwersytecie św. Pawła w Nairobi w Kenii, aby omówić przywództwo chrześcijańskie w XXI wieku. Dyskusja była częścią rekolekcji, które odbyły się w dniach 21-9 stycznia w godz Kościół anglikański w Kenii, Centrum św. Juliana w Limuru. Biuro ds. Globalnych Partnerstw Kościoła Episkopalnego było współsponsorem wydarzenia wraz z kościołem św. Pawła.

Do „Afryki Szóstki” zalicza się biskupa Filemona Teta z Angoli; Biskup Vicentia Kgabe z Lesotho; Biskup Dalcy Dlamini z Eswatini; Biskup Elizabeth Awut z Sudanu Południowego; Biskup Rose Okeno z Butere w Kenii; i biskup Emily Onyango z Bondo w Kenii.

„To nie było i nie będzie łatwe, ale wierzę, że mamy Boga, który może dla nas zrobić wszystko” – powiedziała podczas panelu Teta, pierwsza kobieta-biskup w Angoli. „Nosimy flagę kobiet”.

„Przywództwo kobiet zapewniło Kościołowi bogate i różnorodne podejście do szerzenia Ewangelii, inspirując nadzieję i będąc mentorem dla młodszych pokoleń” – napisał na Facebooku arcybiskup Kenii Jackson Ole Sapit. pisać. Oficjalnie rozpoczął zgromadzenie od celebracji Eucharystii.

Jak wynika z raportu przygotowanego przez Światowa Rada Kościołów. Na YouTube film obejrzało 1,375 osób na zywo.

 

Ponieważ 11 stycznia, czyli dzień zgromadzenia, wypadał w czwartek, zgodnie z Czwartki w czerni kampanię na rzecz świata wolnego od przemocy seksualnej i przemocy ze względu na płeć.

Biskupi spotkali się także ze studentami i wykładowcami Szkoły Teologicznej św. Pawła oraz wzięli udział w warsztatach w Centrum Rekolekcyjnym St. Julian’s Retreat Centre przy kościele anglikańskim w Kenii. Afrykańskie Siostry Anglikańskie w Przywództwie zorganizowały warsztaty dla biskupów.

„Przywództwo to ten, który przechodzi przez ogień, aby oczyścić się dla tych, którzy przyjdą następni” – powiedziała Kgabe podczas dyskusji panelowej, opisując swoje spojrzenie na przywództwo i służbę.

-Shireen Korkzan jest reporterką i asystentką redaktora Episcopal News Service. Można się z nią skontaktować pod adresem skorkzan@episcopalchurch.org.


Tagi