Biskup przewodniczący Michael Curry publikuje orędzie bożonarodzeniowe na rok 2023

Opublikowano 18 grudnia 2023

[Biskupiego Serwisu Informacyjnego] Biskup przewodniczący Michael Curry opublikował swoje coroczne orędzie bożonarodzeniowe, w którym na wideo wyraził wdzięczność za wszystkie modlitwy podczas rekonwalescencji po ostatniej operacji.

4 grudnia Curry przeszedł pilną operację w celu wyleczenia krwiaka podtwardówkowego, czyli krwawienia do mózgu, zdiagnozowanego przez lekarzy po upadku podczas wizyty w diecezji środkowego Nowego Jorku. Od tego czasu był zwolniony ze szpitala w Raleigh w Północnej Karolinie, gdzie mieszka.

W swoim bożonarodzeniowym przesłaniu Curry stwierdził, że czuje się dobrze i „coraz bardziej zdaje sobie sprawę z mocy orędzi Adwentu, które warto oglądać, czekać i słuchać brzemiennego głosu ciszy”.

Poniżej znajduje się pełny zapis bożonarodzeniowego przesłania Curry’ego, as wydany przez Urząd Spraw Publicznych.


Witam moją rodzinę wiary w Kościele Episkopalnym, wszystkich naszych przyjaciół ekumenicznych i międzywyznaniowych, a także wszystkich ludzi miłości i dobrej woli.

Najpierw chcę podziękować wszystkim za modlitwy i życzenia wszystkiego najlepszego w tym roku, ponieważ zmagałem się z pewnymi problemami zdrowotnymi. Proszę wiedzieć, że czuję się dobrze, stosując się do zaleceń lekarza.

Jestem też coraz bardziej świadoma mocy orędzi Adwentu, którą warto obserwować, czekać i słuchać brzemiennego głosu ciszy, jak mówi jedna z wersji Biblii. I z tego czuwania, czekania i słuchania, podążania drogą Jezusa z Nazaretu i Jego drogą miłości, a Duch Boży jest naszym pomocnikiem.

Pozwólcie zatem, że zaproponuję odczytanie Ewangelii według Łukasza. Dobrze to wiesz. Zawarta w niej głęboka prawda, prosta historia narodzin dziecka. Ta głęboka prawda od dawna dawała mi siłę przez te 70 lat, siłę, której często nie miałam sama. Niektórym może się to wydawać fantazyjne, ale na swój sposób wskazuje na to, co Biblia nazywa nadzieją ponad nadzieją. Brzmi:

Kiedy Maryja i Józef przebywali w Betlejem, nadszedł dla niej czas porodu. Porodziła swego pierworodnego syna, owinęła go w przepaski i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w pokoju gościnnym. W tej samej okolicy mieszkali na polach pasterze i trzymali straż nocną nad swoją trzodą. Wtedy stanął przed nimi anioł Pański i chwała Pańska oświeciła ich wokół nich, i przerazili się. Anioł rzekł do nich: Nie bójcie się, bo zwiastuję wam radość wielką dla wszystkich ludzi: Dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan . A to będzie dla was znakiem: Znajdziecie Dzieciątko owinięte w pasy i leżące w żłobie”. I nagle wraz z aniołem pojawiło się mnóstwo zastępów niebieskich, którzy chwalili Boga i mówili: „Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój tym, których obdarza łaską!”

Przesłanie anioła jest teraz równie skandaliczne i uderzające, jak wtedy. W nim bowiem zawarte jest przesłanie Boga zawarte w śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa: ufać i wierzyć w niezwyciężoność dobra pomimo tytanicznej rzeczywistości zła, ponieważ Bóg jest dobry przez cały czas. Ufać i wierzyć w trwałą moc miłości, prawdy, dobra i sprawiedliwości, gdy rzeczywistość przeciwna wydaje się tak zdumiewająca.

Ufać i wierzyć w trwałą moc miłości, sprawiedliwości, dobroci i współczucia, a wszystko dlatego, że Bóg jest miłością i autorem wszystkiego, co prawdziwe, szlachetne i sprawiedliwe. „Nie bójcie się” – mówi Pismo – „bo oto zwiastuję wam radość wielką dla całego ludu: Dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Lord. A to będzie dla was znakiem: Znajdziecie Dzieciątko owinięte w pasy i leżące w żłobie”.

Panie, prosimy, daj nam ten znak na nowo. Daj nam pokornych i zmęczonych, tych z wysokim i niskim stanem, i tych bez stanu. Ludzie Kościoła, ci, którzy od lat lub nigdy nie przeszli przez czerwone drzwi, dajcie nam wszystkim znak. Daj nam pracę, czuwanie i płacz. Daj nam ten znak na nowo; tak jak to robiliście w I wieku, tak i teraz w XXI wieku. Daj nam oczekiwanych, wiernych, pełnych pasji i niezasługujących na to; daj nam znak.

„Anioł rzekł do nich: Nie bójcie się, bo zwiastuję wam radość wielką dla wszystkich ludzi: Dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Lord.'"

W imieniu całego Kościoła Episkopalnego życzymy Państwu i Waszym bliskim Wesołych Świąt i radosnego Nowego Roku.

Bóg cię kocha. Niech cię Bóg błogosławi. Niech Bóg trzyma nas wszystkich w tych wszechmocnych rękach miłości. Wesołych Świąt.


Tagi