Przewodnicząca Światowej Rady Kościołów gratuluje nowemu przeorowi Wspólnoty z Taizé

Opublikowano 6 grudnia 2023

[Światowa Rada Kościołów] Sekretarz generalny Światowej Rady Kościołów, wielebny Jerry Pillay, pogratulował bratu Matthew, nowemu przeorowi Wspólnota Taizé. 2 grudnia brat Alois przekazał swój urząd „sługi komunii” we Wspólnocie z Taizé bratu Matthew.

"Brat Alojzy"Jego niezwykłe przywództwo przez lata było inspiracją i ucieleśnieniem zasad Taizé i wspieranie jedności w globalnej wspólnocie chrześcijańskiej” – napisał Pillay. "Jego decyzja o zainicjowaniu tej zmiany podkreśla mądrość i rozeznanie, które były cechami charakterystycznymi jego przywództwa”.

O bracie Mateuszu pisał: "Jesteśmy pewni, że pod Twoim przywództwem Taizé Wspólnota będzie się rozwijać jako miejsce kultu, refleksji i dialogu, ucieleśniające zasady, które uczyniły ją znaczącą obecnością w krajobrazie ekumenicznym”.

Przeczytaj cały artykuł tutaj.