Kościoły episkopalne obserwują okres Adwentu, organizując widowiska bożonarodzeniowe, lekcje i kolędy oraz nabożeństwa niebieskiego Bożego Narodzenia

przez Shireen Korkzan
Opublikowano 5 grudnia 2023

Chór młodzieżowy Trinity Wall Street z Nowego Jorku występuje podczas świątecznych lekcji i kolęd. Zdjęcie: Trinity Wall Street

[Biskupiego Serwisu Informacyjnego] 3 grudnia był pierwszym dniem Adwentu 2023 r. i wiele kongregacji episkopalnych będzie przez cały grudzień uczestniczyć w muzycznych i rodzinnych uroczystościach, w tym organizując konkursy bożonarodzeniowe, organizując lekcje i kolędy oraz oferując niebieskie nabożeństwa bożonarodzeniowe.

Poniżej znajduje się lista niektórych parafii episkopalnych, w których odbywają się wydarzenia online. Sprawdź dodatkowe wydarzenia organizowane przez lokalne diecezje i parafie w Twojej okolicy. Wszystkie wymienione wydarzenia są bezpłatne i otwarte dla publiczności, chyba że określono inaczej. Wszystkie czasy są lokalne.

Konkursy świąteczne

Kościół episkopalny św. Dawida — 17 grudnia o 11:30 i 18 grudnia o 7:XNUMX w kościele episkopalnym św. Dawida w Wayne w Pensylwanii odbędzie się w kaplicy rodzinny korowód bożonarodzeniowy. Obydwa wydarzenia będą na żywo.

Katedra episkopalna św. Marka — Katedra Episkopalna św. Marka w Seattle w stanie Waszyngton będzie gospodarzem corocznego wydarzenia wypełnionego muzyką Świąteczny konkurs 20 grudnia o godzinie 7:XNUMX osobiście i poprzez transmisję na żywo. W programie występy chóru i akompaniamentu instrumentalnego. „Św. Jarmark Narodzenia Marka nie jest odtworzeniem pojedynczego wydarzenia w historii, ale raczej refleksją i medytacją nad świętą historią, która przemawiała do ludzi na całym świecie i na przestrzeni wieków”.

Katedra Łaski — 24 grudnia o godzinie 11:XNUMX w katedrze Grace w San Francisco w Kalifornii odbędzie się a Świąteczny konkurs z kolędami i modlitwą z biskupem Kalifornii Markiem Andrusem. Rejestracja jest „wysoce zalecane”. Korowód będzie także transmitowany na żywo w katedrze .

Episkopalny Kościół Dobrego Pasterza — Kościół Episkopalny Dobrego Pasterza w Norfolk w Wirginii będzie gospodarzem rodzinnego nabożeństwa wigilijnego i pokazu w dniu 24 grudnia o godzinie 9:XNUMX. Transmisja na żywo z nabożeństwa będzie transmitowana dostępny online.

Katedra św. Filipa — Katedra św. Filipa w Atlancie w stanie Georgia będzie gościć m.in Świąteczny konkurs 24 grudnia o godz. 4 w nawie. Wydarzenie będzie na żywo wraz z innymi nabożeństwami wigilijnymi.

Lekcje i kolędy

Lekcje i kolędy — znane również jako Dziewięć lekcji i kolęd, Festiwal Dziewięciu lekcji i kolęd oraz Nabożeństwo dziewięciu lekcji i kolęd — to anglikańskie nabożeństwo tradycyjnie odprawiane w Wigilię Bożego Narodzenia lub w jej okolicach. Podczas Lekcje i kolędy, czytanych jest na głos dziewięć historii z Pisma Świętego, w tym o obietnicy Mesjasza i narodzinach Jezusa. Nabożeństwo zwykle obejmuje śpiewanie kolęd, hymnów i hymnów chóru.

Amerykańska katedra w Paryżu — W katedrze amerykańskiej w Paryżu we Francji odbyło się m.in Lekcje i kolędy 3 grudnia. Transmisja na żywo z nabożeństwa będzie dostępna w katedrze kanał YouTube.

Kościół Wszystkich Świętych — 10 grudnia o godzinie 5:XNUMX w kościele All Saints w Pasadenie w Kalifornii odbędzie się nabożeństwo lekcji i kolęd przy świecach, podczas którego chór Coventry zaśpiewa motety, kolędy i kantyki. Usługa będzie na żywo.

Kościół Episkopalny św. Jana — 10 grudnia o godzinie 5:XNUMX w kościele episkopalnym św. Jana w Portsmouth w stanie New Hampshire odbędą się coroczne lekcje i Nabożeństwo kolędowe, po którym nastąpi „uroczyste przyjęcie”. Usługa będzie na żywo.

Kościół episkopalny św. Pawła — 17 grudnia o godzinie 5:XNUMX w Kościele Episkopalnym św. Pawła w Filadelfii w stanie Pensylwania odbędzie się coroczny festiwal lekcji i kolęd. St. Paul's będzie transmitować festiwal na żywo na swojej stronie .

Kościół Episkopalny Trójcy — Kościół Episkopalny Trójcy w Indianapolis w stanie Indiana będzie gospodarzem lekcji i kolęd w dniu 17 grudnia o godzinie 5:XNUMX, po których nastąpi lekkie przyjęcie. Wydarzenie będzie na żywo na stronie Trójmiasta.

Katedra św. Jana Bożego — 24 grudnia o godzinie 3:45 w Katedrze św. Jana Bożego w Nowym Jorku odbędzie się nabożeństwo lekcji i kolęd. Wydarzenie jest bezpłatne, ale Rezerwacje należy dokonać online. Usługę będzie można także transmitować na żywo za pośrednictwem katedry Facebook strona maszyn ciężkich kanał YouTube.

Niebieskie święta 

Niebieskie nabożeństwa bożonarodzeniowe to ciche i kontemplacyjne nabożeństwa, które zwykle odbywają się wieczorem w czasie przesilenia zimowego, najdłuższej nocy w roku. Dają one zborom możliwość okazania solidarności i pocieszenia tym, którzy opłakują stratę bliskich w okresie świątecznym.

Kościół episkopalny św. Pawła — Kościół Episkopalny św. Pawła w DeKalb w stanie Illinois zaoferuje: Niebieskie nabożeństwo bożonarodzeniowe 5 grudnia o godz. 7:XNUMX. Podczas nabożeństwa uczestnicy będą mieli okazję zapalić świece, „aby potwierdzić, że ta pora roku jest trudna dla wielu osób, które straciły bliskich lub borykają się z wyzwaniami w życiu codziennym”. Św. Pawła będzie gospodarzem „czas delikatnej społeczności” po nabożeństwie.

Kościół Dobrego Pasterza - Kościół Dobrego Pasterza w Vancouver w stanie Waszyngton, zaoferuje Niebieskie świąteczne nabożeństwo z muzyką i specjalną medytacją 10 grudnia o godz. 1:XNUMX

Kościół Episkopalny św. Andrzeja — 13 grudnia o godzinie 7:XNUMX w Kościele Episkopalnym św. Andrzeja w Wellesley w stanie Massachusetts wygłosi wykład ustny Niebieskie świąteczne nabożeństwo. Uczestnicy będą mieli okazję do cichego zapalenia świecy i pomodlenia się za miniony rok i nowy rok.

Kościół Episkopalny Świętego Krzyża — 17 grudnia o godzinie 5:XNUMX w Kościele Episkopalnym Świętego Krzyża w Dunn Loring w Wirginii odbędzie się Niebieskie Boże Narodzenie: nabożeństwo żałobne z okazji świąt. „Ta liturgia jest przeznaczona dla tych, którzy tęsknią za pocieszeniem i nadzieją Pana, bez presji bycia wesołymi. 

Kościół Episkopalny Świętego Krzysztofa — Kościół Episkopalny św. Krzysztofa w Chatham w stanie Massachusetts zaoferuje: Niebieskie świąteczne nabożeństwo 21 grudnia o godz. 5 w kaplicy. Uczestnicy będą mieli okazję wymienić nazwiska osób, nad którymi opłakują, „przygotowując nas na odnowę, którą obiecują narodziny Dzieciątka Jezus”.

Kościół Episkopalny Adwentu — W dniu 21 grudnia o godzinie 5:30, Kościół Episkopalny Adwentu w Crestwood w stanie Missourizapewni lekką kolację, po której nastąpi Blue Christmas nabożeństwo w 6: 30 pm

 -Shireen Korkzan jest reporterką i asystentką redaktora Episcopal News Service. Można się z nią skontaktować pod adresem skorkzan@episcopalchurch.org.

 


Tagi