AKTUALIZACJA: Biskup przewodniczący dochodzi do siebie po operacji po upadku i doznał krwotoku mózgu

Przez personel ENS
Opublikowano 4 grudnia 2023

Nota wydawcy: Ta historia została zaktualizowana 7 grudnia najnowszymi informacjami na temat stanu biskupa przewodniczącego.

[Biskupiego Serwisu Informacyjnego] Przewodniczący biskup Michael Curry upadł podczas wizyty w Syracuse w stanie Nowy Jork i doznał krwiaka podtwardówkowego, czyli krwawienia do mózgu, który wymagał operacji, podało Biuro Spraw Publicznych Kościoła Episkopalnego w oświadczeniu informacja prasowa. 3 grudnia został przyjęty do szpitala w pobliżu jego domu w Raleigh w Karolinie Północnej i przeszedł operację.

Jak podano w komunikacie prasowym, operacja się udała, a 7 grudnia Biuro Spraw Publicznych poinformowało, że Curry wraca do zdrowia w szpitalu. Curry jest „przytomny i mówi, a jego chirurg twierdzi, że jest zadowolony z jego postępów” – czytamy w najnowszym komunikacie prasowym.

Curry o imigracji

Przewodniczący biskup Michael Curry przebywa w szpitalu podczas rekonwalescencji po operacji leczenia krwiaka podtwardówkowego po upadku podczas podróży po Syracuse w stanie Nowy Jork.

Obecna hospitalizacja Curry'ego przypada około 2 miesiąca od czasu, gdy 1 września przeszedł operację usunięcia nadnercza i nienowotworowego guza przyczepionego po wcześniejszym leczeniu epizodów krwawień wewnętrznych.

Curry, mający 70 lat, kończy ostatni rok swojej dziewięcioletniej kadencji jako biskupa przewodniczącego. Przynajmniej raz wcześniej, w pierwszym miesiącu swojej kadencji, doznał krwiaka podtwardówkowego. Krwiak podtwardówkowy jest zwykle spowodowany urazem głowy na tyle silnym, że powoduje pęknięcie naczyń krwionośnych, co może następnie spowodować naciśnięcie krwi na mózg.

Poprzedni krwotok mózgowy prawdopodobnie nastąpił, gdy rankiem w dniu instalacji, czyli 1 listopada 2015 r., potknął się o krawężnik i uderzył w głowę, chociaż wtedy nie wiedział, że doznał tak poważnych obrażeń. Stało się to jasne nieco ponad miesiąc później, kiedy doświadczony zaniki pamięci podczas głoszenia.

W komunikacie prasowym z 4 grudnia nie wskazano żadnego związku pomiędzy niedawnym nagłym stanem Curry'ego a jego wcześniejszą diagnozą krwawienia wewnętrznego.

„Proszę, módlcie się za biskupa Curry’ego, jego rodzinę i zespół medyczny” – napisano w komunikacie prasowym.


Tagi