Biskup stanu Michigan mianowany przez gubernatora stanową komisją LGBTQ+

Opublikowano 4 grudnia 2023

[Diecezja Michigan] Rt. Wielebna Bonnie Perry, biskup diecezji episkopalnej Michigan, została mianowana przez gubernator Gretchen Whitmer do posługi Pierwsza w historii ogólnostanowa komisja LGBTQ+ w stanie Michigan. 

Whimer utworzył w czerwcu na mocy zarządzenia wykonawczego Komisję ds. LGBTQ+, aby społeczność LGBTQ+ w stanie Michigan była reprezentowana na wszystkich poziomach władzy, w tym w jej władzy wykonawczej. Perry, jeden z 13 komisarzy, będzie reprezentował instytucje religijne, które przyjmują społeczność LGBTQ+. Jej kadencja trwa od 30 listopada 2023 r. do 29 listopada 2027 r. 

„Opowiadanie się za bardziej włączającym światem, w którym szanowane są prawa każdego człowieka, od dawna jest moim priorytetem” – powiedział Perry. „Jestem zaszczycona możliwością uczestniczenia w tworzeniu historii stanu Michigan i nie mogę się doczekać, aż wspólnoty wyznaniowe w całym stanie zabiorą głos w tej ważnej inicjatywie”. 

Perry i wielebna M. Susan Harlow, jej żona z 36-letnim stażem, od dziesięcioleci wspierają społeczność LGBTQ+. Przed konsekracją na biskupa w lutym 2020 r. Perry spędziła 27 lat jako rektor Kościoła Episkopalnego Wszystkich Świętych w Chicago. Tam była współzałożycielką i współorganizatorką Chicago Consultation. Grupa składa się z międzynarodowych świeckich i wyświęconych przywódców religijnych oraz oddolnych zwolenników LGBTQ+, którzy przeprowadzili przełomowe rozmowy w kilku krajach Afryki na temat seksualności i pełnego włączenia całego Ludu Bożego na wszystkich poziomach Wspólnoty Anglikańskiej. 

Komisja ds. LGBTQ+ będzie doradzać gubernatorowi stanu i dyrektorowi Departamentu Pracy i Możliwości Gospodarczych w kwestiach politycznych mających wpływ na społeczność LGBTQ+ w stanie Michigan i jej członków, w tym w zakresie eliminowania i zapobiegania dyskryminacji. Przyjrzy się także sposobom poprawy i ochrony zdrowia, bezpieczeństwa i dobrostanu społeczności LGBTQ+ w stanie, a także promowaniu jej wkładu i temu, jak może przyciągnąć potencjalnych przyszłych mieszkańców do stanu Michigan. 

Dakota Torolski, dyrektor stanowa Kampanii Praw Człowieka w Michigan, stwierdziła, że ​​nowa komisja wzmacnia pozycję stanu Michigan jako latarni nadziei na równość w czasie, gdy społeczność LGBTQ+ jest atakowana w całym kraju. 

„Od włączenia wyraźnej ochrony orientacji seksualnej i tożsamości płciowej do ustawy o prawach obywatelskich Elliotta-Larsena po ochronę młodzieży przed szkodliwą praktyką „terapii konwersyjnej” – stan Michigan daje przykład. Dzisiaj powołanie pierwszej w historii ogólnostanowej Komisji ds. LGBTQ+ to kolejny krok w kierunku uczynienia Michigan bardziej przyjaznym i zamożnym miejscem dla wszystkich” – powiedział Torolski. 


Tagi