W zmienionej propozycji budżetu ogólnokościelnego na lata 2025–27 zmniejszono wkład Episkopatu na rzecz pomocy i rozwoju

autorstwa Davida Paulsena
Opublikowano 21 listopada 2023

Nota wydawcy: We wcześniejszej wersji tej historii błędnie podano liczbę stanowisk personelu w całym kościele w oparciu o dokumenty budżetowe, które obejmowały niektóre stanowiska finansowane przez rząd. Z prawidłowych danych wynika, że ​​proponowana zmiana liczby stanowisk finansowanych przez Kościół polega na redukcji ze 141 do 140.

[Biskupiego Serwisu Informacyjnego] Komisja opracowująca ogólnokościelny plan budżetowy na lata 2025–27 znacznie obniżyła spodziewane dochody z Episkopalnej Pomocy i Rozwoju po otrzymaniu ostrego sprzeciwu od niektórych przywódców episkopatu na proponowany pierwszy wkład ze strony agencji. 

Wielebna Patty Downing z diecezji Delaware, która przewodniczy Wspólnemu Komitetowi Budżetowemu, przedstawiła aktualizację dochodów 20 listopada podczas sesji odsłuchowej online z innymi członkami Rady Wykonawczej, organu zarządzającego kościoła pomiędzy spotkaniami Konwencji Generalnej

Wcześniejszy projekt plan budżetu wynoszący 145 milionów dolarów przewidywał zebranie w ciągu trzech lat 1.5 miliona dolarów od Episcopal Relief & Development na pokrycie przez agencję ciągłego polegania na kościelnych służbach i personelu – zwłaszcza finansowym i zasobach ludzkich – a także na bezpłatne korzystanie z powierzchni biurowej będącej własnością kościoła. Agencja działa jako niezależna organizacja non-profit ale ściśle współpracuje z Kościołem episkopalnym i jego diecezjami, reagując na katastrofy i kryzysy humanitarne na całym świecie.

Projekt budżetu zmniejszyłby także stanowiska personelu finansowane przez kościoły ze 141 do 140, a Downing powiedział na sesji 20 listopada, że ​​planiści budżetu wcześniej nie uwzględnili dodatkowych 1 miliona dolarów oszczędności na personelu. W najnowszej aktualizacji udało się zmniejszyć wkład Episkopatu na rzecz Pomocy i Rozwoju do 450,000 150,000 dolarów, czyli XNUMX XNUMX dolarów rocznie.

Pełna informacja na temat propozycji budżetu znajduje się na stronie Strona internetowa Wspólnego Komitetu Budżetowego. Film z sesji odsłuchowej z 20 listopada Jest również dostępny.

Niektórzy członkowie Rady Wykonawczej wyrazili ciągłą frustrację z powodu trudności w porównaniu przewidywanych wydatków Kościoła na lata 2025–27 z rzeczywistymi wydatkami na lata 2022–24. Członkowie Wspólnej Komisji Budżetowej przestrzegli, że ostateczne kwoty z bieżącego budżetu nie będą dostępne przed planowanym głosowaniem Rady Wykonawczej nad nowym planem w styczniu 2024 r. Nie będzie również możliwe dokonywanie prawdziwych porównań „jabłka z jabłkami”. ze względu na różne sposoby, w jakie pandemia zakłóciła dochody i wydatki Kościoła w ostatnich latach.

Dianne Audrick Smith, członkini Rady Wykonawczej diecezji Ohio, która wraz z Downingiem zasiada we Wspólnej Komisji Budżetowej, starała się zapewnić innych członków, że projekt propozycji budżetu uwzględnia te czynniki wraz z uwagami ze strony kierownictwa wykonawczego kościoła, jednocześnie koncentrując się na priorytetach posługi Kościoła.

„Staramy się pracować w ramach wszystkiego, co jest nam drogie jako episkopalianie” – powiedział Audrick Smith. „Pracujemy również w ramach zrozumienia, że ​​będziemy mieli nowego przewodniczącego biskupa, który będzie miał określony kierunek, który obierze i jaki oni obiorą w nadchodzącym trzyletnim okresie, którego nie możemy przewidzieć”.

Wraz z przyjęciem budżetu na lata 2025–27 wybór nowego biskupa przewodniczącego będzie jednym z najważniejszych działań podjętych przez 81. Konwencję Generalną, która zbierze się w Louisville w stanie Kentucky w czerwcu 2024 r. Nowy biskup przewodniczący zostanie mianowany 1 listopada 2024 r.

Wysłuchanie publiczne odbyło się 9 listopada w sprawie projektu budżetu,  oraz dwa dodatkowe przesłuchania zaplanowano na 6 i 12 grudnia, po których Wspólny Komitet Budżetowy dokona ostatecznych poprawek i przedstawi plan do zatwierdzenia przez Radę Wykonawczą w dniu 26 stycznia. Od tego momentu żadne zmiany nie będą możliwe do czasu dociera do sali obrad 81. Konwencji Generalnej w celu ostatecznego rozpatrzenia i przyjęcia.

Jeśli zostanie zatwierdzony, roczne wydatki na lata 2025–27 wyniosą średnio 48.4 mln dolarów. Plan budżetowy zakłada utrzymanie 15% stawki podatku od dochodów diecezji, które stanowią największe źródło dochodów budżetu ogólnokościelnego.

– David Paulsen jest starszym reporterem i redaktorem Episcopal News Service. Można do niego dotrzeć o godz dpaulsen@episcopalchurch.org.