Kościół Objawienia Pańskiego służący jako „schronienie przed hipotermią” w centrum Waszyngtonu

przez Shireen Korkzan
Opublikowano 20 listopada 2023

Kościół Objawienia Pańskiego w Waszyngtonie pełni funkcję wyznaczonego schroniska dla mężczyzn w okresie hipotermii w okresie od 1 listopada do 30 marca. Zdjęcie: Kościół Objawienia Pańskiego

[Biskupiego Serwisu Informacyjnego] Już drugi rok z rzędu Kościół Objawienia Pańskiego w Waszyngtonie działa jako wyznaczony schronienie przed hipotermią przez zimę.

W Waszyngtonie „sezon hipotermii”, kiedy osoby niechronione są najbardziej narażone na niebezpiecznie niskie temperatury, trwa od 1 listopada do 31 marca. Alarmy o hipotermii są aktywowane, gdy prognoza pogody, w tym odczuwalna temperatura, wynosi 32° lub mniej lub 40° lub mniej, jeśli prawdopodobne są opady.

Przeciętnie od 30:7 do 7:XNUMX przebywa tu średnio XNUMX mężczyzn Kościół Objawienia Pańskiego, zlokalizowane kilka przecznic od Białego Domu, gdzie zapewniany jest koc i łóżeczko do spania, a także kolacja i śniadanie. Na miejscu dostępny jest także Narcan dla każdego, kto cierpi na możliwe przedawkowanie opioidów. Kościół działa jako schronisko wyłącznie dla mężczyzn we współpracy z Departamentem Usług Społecznych DC.

Wielebna Glenna Huber, rektor Kościoła Objawienia Pańskiego, powiedziała Episcopal News Service, że bezdomność jest „ogromnym problemem” w Waszyngtonie, powołując się na brak niedrogich mieszkań i prostych miejsc pracy.

„Możliwość otwarcia naszych drzwi oznacza, że ​​mamy nadzieję, że o jedną osobę mniej, która umrze z powodu hipotermii podczas snu na ulicy” – powiedziała.

Bezdomność jest narastający problem w całym regionie Waszyngtonu, co oznacza wzrost o 18% w latach 2022–2023. Według danych badania każdej nocy w stolicy USA bezdomności doświadcza ponad 3,700 osób Społeczne Partnerstwo na Rzecz Przeciwdziałania Bezdomności, niezależna organizacja non-profit zajmująca się zapewnianiem zasobów mieszkaniowych osobom bezdomnym na obszarze Waszyngtonu.

Huber powiedział, że mężczyźni nocujący w kościele Objawienia Pańskiego mają możliwość przejścia na drugą stronę ulicy Kościół Prezbiteriański New York Avenue rano, aby przechować swoje rzeczy osobiste w szafce, wziąć prysznic i zjeść dostarczony przez nas lunch Światowa Centralna Kuchnia, organizacja non-profit, której celem jest zapewnianie posiłków w odpowiedzi na kryzysy humanitarne, klimatyczne i społeczne, w tym klęski żywiołowe.

Zapraszamy mężczyzn przebywających w kościele Objawienia Pańskiego Stół powitalny, niedzielny program parafialnego gorącego śniadania, podczas którego można również naładować telefony, porozmawiać i odpocząć. Huber powiedział, że część mężczyzn, którzy regularnie nocują w kościele Objawienia Pańskiego, to także parafianie.

Meryl Glidewell, starsza strażniczka Kościoła Objawienia Pańskiego, powiedziała ENS, że wykorzystywanie budynku kościoła jako schronienia przed hipotermią jest przykładem „bycia dobrymi pasterzami naszej przestrzeni”. 

„Dla Epiphany częścią naszej podstawowej misji jest utrzymywanie relacji z ludźmi i troska o nich” – powiedział Glidewell. „Jest to dla nas bardzo namacalny sposób, aby kochać i dbać o naszych sąsiadów w miejscu, w którym się znajdujemy, gdzie możemy wykorzystać fizyczność naszej przestrzeni, aby powitać naszych sąsiadów i promować naszą misję i nasze relacje z ludźmi”.

-Shireen Korkzan jest reporterką i asystentką redaktora Episcopal News Service. Można się z nią skontaktować pod adresem skorkzan@episcopalchurch.org.