Koalicja Episkopatu na rzecz Równości Rasowej i Sprawiedliwości zbliża się do rozpoczęcia działalności jako niezależna organizacja non-profit

autorstwa Davida Paulsena
Opublikowano 14 listopada 2023
Ryana Kusumoto

Ryan Kusumoto, który przewodniczy grupie opracowującej strukturę Koalicji Episkopatu na rzecz Równości i Sprawiedliwości Rasowej, przemawia podczas spotkania na platformie Zoom z Komisją ds. Misji Rady Wykonawczej w Kościele Episkopalnym.

[Biskupiego Serwisu Informacyjnego] Grupa duchownych episkopalnych i przywódców świeckich wyznaczona do opracowania struktury nowej Koalicji Episkopatu na rzecz Równości Rasowej i Sprawiedliwości czyni postępy w kierunku przekształcenia koalicji w organizację non-profit, prawdopodobnie do początku przyszłego roku, oświadczyli liderzy grupy 13 listopada podczas spotkania internetowego.

Ryan Kusumoto, świecki zastępca z Hawajów, pełni funkcję przewodniczącego grupy założycielskiej, w skład której wchodzą także przedstawiciele różnych grup mieszanka innych przywódców episkopatu. Na Zoomie dołączył do niego były biskup Connecticut Ian Douglas, aby przedstawić Radzie Wykonawczej aktualizację grupy Komitet ds. Misji w Kościele Episkopalnym.

Kusumoto i Douglas rozpoczęli sesję od omówienia uchwały przyjętej przez 80. Konwencję Generalną w 2022 r. wzywając do utworzenia koalicji. Koalicja była zaproponowane kilka miesięcy wcześniej w obszernym raporcie opracowany przez Grupę Roboczą Oficerów Przewodniczących ds. Mówienia Prawdy, Rozliczania i Uzdrawiania, która naciskała na Kościół, aby skonfrontował się ze swoim przeszłym współudziałem w systemach rasistowskich i utrzymującym się dziedzictwem kolonializmu i białej supremacji zakorzenionym w kościele i innych amerykańskich instytucjach.

Celem koalicji „nie jest wypieranie ani zastępowanie pracy Kościoła” – podkreślił Douglas. „To dzieje się równolegle z… pracą pod auspicjami Rady Wykonawczej i personelu Centrum Kościelnego”.

Koalicja została pomyślana jako dobrowolna sieć diecezji, parafii, instytucji kościelnych i osób, których celem jest poprawa nierównych osiągnięć Kościoła w zakresie priorytetowego traktowania pojednania rasowego i uzdrowienia, na poziomie wyznaniowym i w ponad 100 diecezjach.

Rada Wykonawcza, organ zarządzający kościołem pomiędzy spotkaniami Konwencji Generalnej, w tym roku przeznaczył 150,000 XNUMX dolarów i kolejne 150,000 2024 dolarów w 10 r. na uruchomienie koalicji. Przyszłe finansowanie koalicji będzie się opierać na 835,000% rocznej dywidendy budżetowej lub będzie pochodzić z nieograniczonych funduszy powierniczych Kościoła episkopalnego. Planiści budżetu szacują, że w latach 2025–27 koalicja będzie przynosić XNUMX XNUMX dolarów rocznie, czyli 2.5 miliona dolarów w ciągu trzech lat.

Kusumoto powiedział, że jego grupa zaczęła od odbycia sesji odsłuchowych z różnymi zainteresowanymi stronami, w tym z innymi tymczasowymi organami zarządzającymi kościołem i kolorowymi deputowanymi w Izbie Deputowanych.

„Słyszeliśmy od tych grup, że chodzi o Jezusa, to jest nasze przymierze chrztu i na tym musi opierać się nasza praca” – powiedział. „Słyszeliśmy też, że ta praca, praca koalicji, powinna trwać całe życie, a nie być wiązana z okresem trzyletnim. … Istnieje szansa, że ​​koalicja będzie bardziej strategiczna, a nie tylko [zależna] od uchwały rok po roku”.

W tym celu koalicja zostanie utworzona jako niezależna organizacja non-profit, chociaż w jej zarządzie znajdą się pewne nominacje dokonane przez dwóch przewodniczących Kościoła episkopalnego. Oczekuje się również, że sporządzi dla Konwencji Generalnej raport ze swojej działalności.

„Odbyła się również rozmowa, że ​​do wykonania tej pracy potrzebny jest personel i że potencjalne finansowanie na ten cel musi przekraczać kwotę 10%”, powiedział Kusumoto, „i mogłoby to obejmować albo więcej dotacji, więcej funduszy, albo więcej zbiórek funduszy .”

Douglas dodał, że on i reszta grupy założycielskiej mają nadzieję, że uda im się sfinalizować i poświadczyć dokumenty założycielskie „jak najwcześniej w 2024 r.”. Zauważył także „niesamowity konsensus i podekscytowanie” w związku z tym procesem, ponieważ został on zainicjowany przez Grupę Roboczą Przewodniczących ds. Mówienia Prawdy, Rozliczenia i Uzdrawiania.

W swoim raporcie z marca 2022 r. grupa robocza urzędników przewodniczących przedstawił 92 rekomendacje, w tym sposoby kultywowania mówienia prawdy, rozrachunku i uzdrawiania na każdym poziomie kościoła. Sugestie sięgały od „zbadanie i podzielenie się pełną historią historycznie czarnych kościołów w waszej diecezji” po „zlecenie artystów, poetów, liturgistów i kolorowych muzyków w celu stworzenia nowych hymnodii, modlitw i liturgii”. Taka praca, zatwierdzona w zeszłym roku w szereg uchwał Konwencji Generalnej, zostałby „przesunięty do przodu i wzmocniony” przez Koalicję na rzecz Równości Rasowej i Sprawiedliwości.

– David Paulsen jest starszym reporterem i redaktorem Episcopal News Service. Można do niego dotrzeć o godz dpaulsen@episcopalchurch.org.


Tagi