Po zamknięciu przez siły prawne stanu Teksas centrum LGBTQ+ ministerstwa na kampusach w Houston oferują przestrzeń studentom

autorstwa Davida Paulsena
Opublikowano 1 listopada 2023
Houston Canterbury

Wielebny Charles Graves (po lewej) siedzi z Herbem Aganem, profesorem psychologii na Uniwersytecie w Houston, w apartamencie Houston Canterbury w Centrum Religijnym AD Bruce na terenie kampusu. Zdjęcie: Houston Canterbury, za pośrednictwem Facebooka

[Biskupiego Serwisu Informacyjnego] Cztery ministerstwa na kampusach, w tym jedno kierowane przez księdza episkopalnego, zintensyfikowały swoją współpracę z uczniami LGBTQ+ w University of Houston od 31 sierpnia, kiedy publiczna uczelnia w największym mieście Teksasu zamknęła Centrum Zasobów LGBTQ zastosować się do nowego prawa stanowego.

Ustawa, która została przyjęta przez większość republikańską legislaturę Teksasu i podpisana w czerwcu przez gubernatora Grega Abbotta, także republikanin, zabrania uniwersytetów publicznych z działów operacyjnych lub obiektów promujących programy różnorodności, równości i włączenia społecznego. Ustawodawstwo zbiegło się z wysiłki w innych stanach kontrolowanych przez Republikanów gdzie urzędnicy podsycali sprzeciw wobec inicjatyw na rzecz różnorodności jako paliwa do bitew wojen kulturowych. Floryda przyjęła ustawę podobne do prawa stanu Teksas z maja.

W Teksasie uniwersytety publiczne mogą nadal świadczyć usługi wsparcia studentom, ale szkoły takie jak Uniwersytet w Houston zachowują ostrożność zaprzestania dostosowywania tego wsparcia specjalnie do studentów LGBTQ+, kobiet lub mniejszości rasowych. W odpowiedzi Uniwersytet w Houston zamknął zarówno Centrum Zasobów LGBTQ, jak i Centrum Różnorodności i Integracji, tworząc zamiast tego Centrum Rzecznictwa Studentów i Społeczności.

Uniwersytet w Houston był jedynym publicznym kampusem w mieście z wyznaczonym ośrodkiem LGBTQ+, w którym studenci mieli bezpieczną przestrzeń, w której mogli się wspierać, omawiać istotne tematy i dzielić się zasobami, twierdzi wielebny Charles Graves, misjonarz kampusu episkopalnego uniwersytet w Houston. „Znajdujemy się w stanie, który jest bardzo trudny dla osób queer, nawet w takim mieście jak Houston, więc miało to być swego rodzaju oaza dla studentów, którzy inaczej nie mieliby takiej oazy” – powiedziała Graves, która jest gejem. On także prowadzi Houston Canterbury, organizacji episkopalnej obsługującej wszystkie trzy publiczne uniwersytety w mieście.

Graves stwierdził, że utrata oficjalnego centrum na terenie kampusu pozostawiła znaczną lukę we wsparciu dla osób LGBTQ+. Aby wypełnić tę lukę, Houston Canterbury nawiązało współpracę z ministerstwami luterańskimi, Zjednoczonym Kościołem Chrystusowym i ministerstwami kampusów żydowskich, aby zaoferować organizacjom studenckim LGBTQ+ bezpłatne korzystanie z przestrzeni w Centrum Religijnym AD Bruce na terenie kampusu. Uczelnia udostępnia w obiekcie pomieszczenia biurowe licznym grupom wyznaniowym i wyznaniom.

Nieformalna koalicja ministerstw na kampusach jest obecnie w trakcie określania potrzeb organizacji studenckich i tego, w jaki sposób ministerstwa mogą najlepiej zapewnić im zakwaterowanie w ośrodku religijnym.

Houston Canterbury

Houston Canterbury jest jednym z czterech ministerstw kampusu, które współpracują, aby zapewnić przestrzeń dla studentów LGBTQ+ do spotkań po zamknięciu Centrum zasobów LGBTQ na Uniwersytecie w Houston. Zdjęcie: Houston Canterbury, za pośrednictwem Facebooka

„Gdy tylko stało się jasne, że ośrodek [LGBTQ+] będzie zamknięty, zebraliśmy się i zapytaliśmy, jak możemy wypełnić tę przestrzeń? Co możemy zrobić?" powiedział Graves, który jest także członkiem Rady Wykonawczej, ogólnokościelnego organu zarządzającego.

Zarówno misjonarze, jak i studenci przyznają, że takie rozwiązanie nie jest idealne, zwłaszcza że niektórzy uczniowie LGBTQ+ czuli się w przeszłości wykluczeni ze strony niektórych wyznań chrześcijańskich wyznających nauki antygejowskie. W porównaniu z byłym ośrodkiem LGBTQ+ „Osobiście czułbym się znacznie mniej komfortowo [w ośrodku wyznaniowym]” – Alec Minney, członek grupa studencka kampusu GLOBAL– powiedział „Hston Chronicle”. „Religia w pewnym sensie przenika atmosferę”.

Katie Tolman, studentka z Houston i przewodnicząca GLOBAL, była bardziej otwarta na ofertę miejsc spotkań oferowanych przez grupy wyznaniowe. Studenci często „nie zdają sobie sprawy, że jesteście przyjaźni LGBT”, Tolman – powiedział Kronice, odnosząc się do Houston Canterbury i ministerstw partnerskich. „Byłoby wspaniale móc coś zrobić, niezależnie od tego, jak wszyscy możecie pomóc”.

Oprócz oferowania przestrzeni do spotkań grupy wyznaniowe są zainteresowane pomocą w przywróceniu serii „Rainbow Chats” – popularnego programu obejmującego rozmowy na różne tematy, oferowanego w dawnym ośrodku LGBTQ+.

Graves i inni ministrowie kampusu również planują okazać swoje wsparcie „po prostu poprzez nasze publiczne świadectwo”, na przykład poprzez udział na początku tego roku w proteście na terenie kampusu w związku z zamknięciem centrum LGBTQ+.

Graves powiedział, że nie stara się wypowiadać w takich kontekstach w imieniu organizacji studenckich, ale oferuje swój głos wsparcia, jako ksiądz otwarcie homoseksualny, „tylko po to, aby powiedzieć, że niezależnie od tego, jakie przesłania religijne słyszałeś, bez względu na to, jakie inne kościoły powiedziałem wam… nasza wiara uczy nas, że jesteście kochani”.

– David Paulsen jest starszym reporterem i redaktorem Episcopal News Service. Można do niego dotrzeć o godz dpaulsen@episcopalchurch.org.


Tagi