Rafael Morales Maldonado został tymczasowym biskupem Kuby

Opublikowano 26 czerwca 2023

Biskup Puerto Rico Rafael Morales Maldonado został mianowany tymczasowym biskupem Kuby 24 czerwca 2023 r. Zdjęcie: Diecezja Kuby za pośrednictwem Facebooka

[Biskupiego Serwisu Informacyjnego] Rt. Ks. Rafael Morales Maldonado, biskup diecezji Puerto Rico, został mianowany biskupem tymczasowym diecezji kubańskiej 24 czerwca podczas nabożeństwa w Katedrze Świętej Trójcy w Hawanie na Kubie.

Przywództwo Moralesa w diecezji jest zgodne z przywództwem Rt. Wielebny Griselda Delgado del Carpio, który na emeryturze w marcu, po pełnieniu funkcji biskupa diecezjalnego od 2010 roku. Była pierwszą kobietą, która służyła jako biskup diecezjalny na Kubie iw Ameryce Łacińskiej.

Diecezja Kuby była ponownie przyjęty do Kościoła Episkopalnego w 2018 r.

Morales ma służył diecezja Puerto Rico od 2017 roku.

Obie diecezje są częścią prowincji II.


Tagi