Diecezja Kuby mianuje biskupa Portoryko biskupem tymczasowym

Opublikowano 5 maja 2023

[Biskupiego Serwisu Informacyjnego] Biskup diecezji Portoryko Rafael Morales Maldonado został wybrany 4 maja przez diecezję kubańską na tymczasowego biskupa Kuby po niedawnym przejściu na emeryturę biskupa Kuby Griseldy Delgado del Carpio, zgodnie z aktualizacją na stronie diecezji kubańskiej na Facebooku.

Delgado, który miał kierował biskupią diecezją Kuby od 2010 r. przeszła na emeryturę 23 marca. Odegrała kluczową rolę w pracy dla łączenie Kościoła na Kubie z Kościołem Episkopalnym, która odbyła się w 2020 roku, po pięciu latach starań obejmujących m.in. zatwierdzona przez 79. Konwencję Generalną w 2018 roku.

„Wczoraj nasz Kościół jednogłośnie głosował za biskupem Rafaelem Moralesem Maldonado, biskupem diecezji Puerto Rico, aby był naszym biskupem tymczasowym podczas procesu poszukiwania i wyboru nowego biskupa diecezjalnego” – ks. Halbert Pons, przewodniczący Stały Komitet Kuby, powiedział w aktualizacji na Facebooku, która została napisana w języku hiszpańskim. „To była niezła przygoda, która zakończyła się pozytywnie dzięki obecności i przewodnictwu Ducha Świętego oraz niezwykłej współpracy wszystkich członków konwentu, duchownych i świeckich”.


Tagi