Brazylijscy anglikanie potępiają brutalną próbę zamachu stanu w Brasilii

Opublikowano 9 sty 2023

[Igreja Episkopatu Anglicana do Brasil (IEAB)] Anglikański Kościół Episkopalny Brazylii stanowczo potępił ataki terrorystyczne, które miały miejsce 8 stycznia w Brasílii. W dokumencie podpisanym przez Izbę Episkopatu IEAB stwierdza, że ​​takie działania „mają na celu zniszczenie fundamentów, na których opiera się nasz naród, a zatem są atakami na cały naród brazylijski”.

Dokument wzywa również do zidentyfikowania i pociągnięcia do odpowiedzialności osób odpowiedzialnych za godne ubolewania sceny wandalizmu, „zarówno w finansowaniu, jak i wykonywaniu takiej przemocy”.

Przeczytaj cały tekst poniżej (przetłumaczony z portugalskiego):

Niech Chrystusowy pokój zapanuje w waszych sercach. Do tego pokoju zostałeś powołany. (Kol 3.15a)

Izba Episkopalna Anglikańskiego Kościoła Episkopalnego Brazylii (IEAB) nie może pozostać obojętna na antydemokratyczne czyny, które miały miejsce w Brasilii 8 stycznia 2023 r.

Wystąpiliśmy, aby wyrazić nasze gwałtowne odrzucenie aktów terroryzmu i wandalizmu, które stanowiły poważne ataki na brazylijską demokrację.

Jako lud chrześcijański i świadomi naszej odpowiedzialności społecznej i politycznej potwierdzamy, że demokracja jest prawem, które należy szanować i chronić; oraz ekstremistyczne i godne ubolewania działania inwazji na siedzibę trzech mocarstw Republiki, z grabieżą mienia publicznego, to nie tylko przejawy nieprzestrzegania prawomocnego wyniku wyborów i inauguracji nowego prezydenta Republiki, ale raczej dążą do zniszczenia podstaw, na których opiera się nasz naród, i dlatego są atakami na cały naród brazylijski.

W obliczu tego potwierdzamy potrzebę zbadania, zidentyfikowania i pociągnięcia do odpowiedzialności wszystkich osób zaangażowanych zarówno w finansowanie, jak i wykonanie takiej przemocy. Zapewniamy nasze wsparcie dla instytucji odpowiedzialnych za zagwarantowanie demokratycznego państwa prawnego. Modlimy się i wzywamy do nieustannej modlitwy o pokój w Brazylii, aby miłość zwyciężyła nienawiść, dialog zastąpił przemoc, a nietolerancja ustąpiła miejsca szacunku.


Tagi