Internetowe usługi bożonarodzeniowe są obfite w całym Kościele episkopalnym, ponieważ obawy związane z wirusami utrzymują się

Przez pracowników ENS
Opublikowano 20 grudnia 2022

[Biskupiego Serwisu Informacyjnego] Prawie trzy lata po wybuchu pandemii zbory nadal stoją przed wyzwaniami związanymi z pełnym wznowieniem tradycyjnych obchodów Bożego Narodzenia. W 2020 roku wielu powstrzymało się od osobistego oddawania czci, a w 2021 roku ponownie starali się dostosować plany świąteczne podczas wybuchu epidemii wariantu omikrona. W tym roku obawy związane z pandemią osłabły, choć liczba przypadków COVID-19 się liczy ponownie rosną wraz z epidemiami grypy i wirusa układu oddechowego znanego jako RSV.

Przez całą tę niepewność w Boże Narodzenie była co najmniej jedna uspokajająca stała: opcje online nigdy nie były tak obfite.

Episkopalianie na całym świecie mogą oglądać transmitowane na żywo i nagrane wcześniej nabożeństwa i uroczystości bożonarodzeniowe ze zborów różnej wielkości, od Katedry Narodowej w Waszyngtonie w stolicy Stanów Zjednoczonych po Episkopalny Kościół Świętej Trójcy w Betlejem w Pensylwanii.

Poniżej znajduje się wybór niektórych godnych uwagi ofert. Pamiętaj, aby sprawdzić online dodatkowe usługi wirtualne prowadzone przez lokalne zbory.

Katedra Narodowa w Waszyngtonie – Katedra oferuje transmisje na żywo wszystkich nabożeństw adwentowych i bożonarodzeniowych. Nabożeństwa w ten weekend rozpoczynają się lekcjami bożonarodzeniowymi i kolędami o godzinie 6:22 czasu wschodniego 11 grudnia oraz rodzinnym nabożeństwem bożonarodzeniowym o godzinie 23:10 24 grudnia. Eucharystia wigilijna jest o godzinie 11:15 25 grudnia, a Eucharystia w Boże Narodzenie rozpoczyna się o godzinie XNUMX:XNUMX grudnia XNUMX.

Konkurs biskupi

Biskup Kalifornii Marc Andrus bierze udział w przeszłym biskupim korowód bożonarodzeniowym w Grace Cathedral w San Francisco. Zdjęcie: Katedra Łaski

Katedra Łaski – Katedra w San Francisco będzie transmitować na żywo Biskupi Bożonarodzeniowy Korowód o godzinie 11:24 czasu pacyficznego 1 grudnia, z udziałem dzieci przebranych za magów, aniołów i pasterzy. Inne oferty online obejmują Chóralną Eucharystię w Boże Narodzenie o godzinie 25:XNUMX Pacyfiku XNUMX grudnia.

Katedra św. Jana Bożego - Lekcje wigilijne i kolędy odbędzie się w nowojorskiej katedrze o godzinie 3:45 czasu wschodniego 24 grudnia, po czym nastąpi a Eucharystia wigilijna o 10:XNUMX Oba będą transmitowane na żywo, podobnie jak Usługa w Boże Narodzenie o 10:30 25 grudnia.

Trinity Church Wall Street – Również w Nowym Jorku Trinity Wall Street będzie transmitować na żywo Usługa wigilijna o 9:24 XNUMX grudnia i jego Usługa w Boże Narodzenie 11 grudnia o godz. 15:25. Wideo z każdej usługi zostanie opublikowane w Internecie do późniejszego obejrzenia.

Kościół Episkopalny św. Marcina – Możesz świętować Boże Narodzenie z największą kongregacją Kościoła episkopalnego z dowolnego miejsca na świecie, kiedy kościół w Houston w Teksasie odprawia nabożeństwa w ten weekend. Jego wszystkie cztery nabożeństwa wigilijne będą transmitowane na żywo, o 11:1 i 3, 30:6 i 24:XNUMX Centralny grudzień XNUMX.

Amerykańska katedra – Lub świętuj Boże Narodzenie wirtualnie z episkopalianami w Paryżu. Katedra, część Konwokacji Kościołów Episkopalnych w Europie, będzie transmitować na żywo Usługa w Boże Narodzenie o 11:5 lokalnie (25:XNUMX czasu wschodniego) XNUMX grudnia.

Katedra w Canterbury – Arcybiskup Canterbury Justin Welby będzie celebrował Świętą Eucharystię w katedrze w Canterbury w Anglii o godzinie 11:6 czasu lokalnego (25 rano czasu wschodniego) XNUMX grudnia. Transmisja na żywo będzie dostępne na stronie katedry.

Inne obrzędy, obchody i zasoby online na Boże Narodzenie:


Tagi