Arcybiskup Canterbury przemawia podczas nabożeństwa adwentowego za Ukrainę

Opublikowano 16 grudnia 2022

[Diecezja w Europie, Kościół anglikański] Arcybiskup Canterbury Justin Welby będzie mówcą podczas adwentowego nabożeństwa modlitewnego o pokój na Ukrainie, którego gospodarzem jest Diecezja w Europie dla Kościoła anglikańskiego. Nabożeństwo online obejmie wkłady z Kijowa i Moskwy i będzie prowadzone przez Biskupa Europy Roberta Innesa. Odbędzie się 21 grudnia o 5.30:XNUMX GMT.

Welby i Innes byli na Ukrainie pod koniec listopada, aby spotkać się ze zborem w kościele Christ Church w Kijowie i zobaczyć na własne oczy niszczycielski wpływ wojny. W wywiadzie dla gazety The Times Welby powiedział, że odbył tę podróż „by być obecnym z ludźmi… którzy czują się niesamowicie odizolowani. Ta wizyta ma na celu okazanie im solidarności w obliczu niezwykle trudnej zimy”.

Chrześcijanie z całej Europy dołączyli do poprzednich dwóch nabożeństw adwentowych. Sekretarz diecezjalny Andrew Caspari powiedział, że ma nadzieję, że ostatnie nabożeństwo przyciągnie jak najwięcej osób.


Tagi