Rada Wykonawcza zmienia regulamin, aby zakończyć przejście do nowego procesu budżetowego

autorstwa Egana Millarda
Opublikowano 30 listopada 2022

[Biskupiego Serwisu Informacyjnego] Na specjalnym spotkaniu online 30 listopada Rada Wykonawcza Kościoła Episkopalnego przegłosowała zmianę swojego regulaminu w celu usprawnienia procesu budżetowania w całym Kościele, zgodnie z uchwałą Rady 80th Konwencja Generalna.

Zmiana regulaminu tworzy nowy Wspólny Komitet Budżetowy Rady Wykonawczej w celu zastąpienia Wspólnego Stałego Komitetu Konwentu Generalnego ds. Programu, Budżetu i Finansów, który został zlikwidowany rezolucją A048 w lipcu.

Wniosek, który został przyjęty jednogłośnie, został przedstawiony na październikowej sesji rady Spotkanie w Phoenix w Arizonie, ale nie można było nad nim głosować na tym spotkaniu, ponieważ zmiany w statucie wymagają 30-dniowego powiadomienia.

Zmiana umożliwia Radzie Wykonawczej przedstawienie propozycji budżetu dla całego kościoła bezpośrednio na Konwencie Generalnym. Nowa komisja będzie się składać z pięciu do siedmiu osób, które mogą, ale nie muszą być członkami rady, w tym osób posiadających wiedzę budżetową, i „będzie reprezentować różnorodne głosy kościoła i równowagę [świeckich i wyświęconych] zakonów kościelnych. ”

Przed odroczeniem spotkania przewodniczący biskup Michael Curry powiedział członkom rady, że 13 grudnia zwoła kolejne specjalne spotkanie online w celu potwierdzenia nominacji do nowego komitetu i innych istniejących komitetów oraz ewentualnie do rozważenia nominacji na członka rady kościelnej. Następny dyrektor operacyjny.

– Egan Millard jest asystentem redaktora i reporterem Episcopal News Service. Można się z nim skontaktować pod adresem emillard@episcopalchurch.org.


Tagi