Brazylijscy anglikanie celebrują pierwsze święcenia kapłańskie pod przewodnictwem kobiety

Opublikowano 7 paź 2022

[Anglikański Kościół Episkopalny Brazylii] 25 września 2022 r. wszedł do historii Anglikańskiego Kościoła Episkopalnego Brazylii (IEAB). W tym dniu odbyły się święcenia kapłańskie ks. Selmy Almeidy Rosy. Bezprecedensową cechą tej ceremonii jest to, że przewodniczyła jej kobieta; to jest po raz pierwszy miało to miejsce w Brazylii. Poniżej zobacz piękne raport, który otrzymaliśmy z diecezji Paraná:

„Z wielką radością odnotowujemy święcenia kapłańskie Selmy Almeidy Rosa, które odbyły się 25 września 2022 r. w parafii São Lucas w Londrinie. Był to czas błogosławieństwa dla życia i misji anglikańskiej diecezji Paraná.

Chociaż był poranek z lekkim deszczem, wiele osób, w tym członkowie rodziny, przyjaciele i duchowni diecezjalni, zajmowało piękną świątynię, czyniąc otoczenie jeszcze bardziej przyjaznym i błogosławionym.

Ordynantem, ordynariuszem i kaznodzieją były wszystkie kobiety. Biskup diecezjalny, ks. Obrzędowi święceń przewodniczyła ks. Magda Guedes Pereira”.

Przeczytaj cały artykuł tutaj.


Tagi