GTS, VTS formalnie ogłaszają zawarcie umowy afiliacyjnej tego lata

Przez pracowników ENS
Opublikowano 16 sierpnia 2022

[Biskupiego Serwisu Informacyjnego] General Theological Seminary i Virginia Theological Seminary, najdłużej działające seminarium Kościoła Episkopalnego, ogłosiły 16 sierpnia, że ​​formalnie zawrą umowę o przynależności, która wejdzie w pełni w życie latem tego roku. komunikat prasowy.

„Ta nowa relacja między tymi dwoma wielkimi seminariami Kościoła stanowi prawdziwie twórczą możliwość wiernego, skutecznego i strategicznego formowania przywódców dla ruchu Jezusa Chrystusa przez Kościół i dla dobra naszego świata XXI wieku” – przewodniczący bp Michael - powiedział Curry, potwierdzając przynależność.

Wykorzystując kulturowe i historyczne mocne strony obu szkół, GTS i VTS zaczną teraz razem zapewniać „przyszłym seminarzystom bogatą anglikańską edukację teologiczną, kierownictwo duchowe i solidne szkolenie zawodowe poprzez innowacyjną, wspólną strukturę zarządzania oraz szereg wspólnych programów i usług ”, powiedział komunikat.

W czerwcu seminaria ogłosiły, że rozważają afiliację, powołując się na zmagania finansowe na: GTS, którego kampus znajduje się w dzielnicy Chelsea na Manhattanie. Przynależność częściowo zależała od przyznania przez Walne Zgromadzenie Rady powierniczej GTS uprawnień do zmiany konstytucji seminarium, która to konwencja udzielony kiedy spotkał się w Baltimore w stanie Maryland w lipcu.

Obie instytucje zachowają swoje strategiczne inicjatywy, akredytacje, dotacje i kampusy, ale będą miały „innowacyjną, nakładającą się strukturę zarządzania, wspólny zespół kierownictwa wykonawczego oraz szereg wspólnych usług i programów”. Zgodnie z umową, VTS zaprosi jedną trzecią członków zarządu GTS do swojego zarządu, z pełnym głosem i głosem. Ta nowo rozszerzona rada VTS zostanie następnie zaproszona przez zarząd GTS do pełnienia funkcji członka kontrolnego rady powierniczej GTS. Rezultatem będzie rozszerzona rada, która będzie współdzielić nadzór nad dwiema instytucjami, zgodnie z komunikatem.

Obie instytucje będą miały wspólne kierownictwo wyższego szczebla. Bardzo wielebny Ian S. Markham, który został mianowany dziekanem i prezesem VTS w 2007 roku, będzie nadal pełnił tę rolę i funkcję prezesa GTS. Bardzo wielebny Michael W. DeLashmutt, który pełnił funkcję dziekana i prezesa GTS od maja 2021 roku, zostanie dziekanem kaplicy i starszym wiceprezesem GTS.

„Przyszłość musi być taka, w której będzie więcej współpracy niż konkurencji – gdzie priorytetem jest Ewangelia i gdzie pracujemy nad wzmocnieniem Kościoła Episkopalnego na przyszłość” – powiedział Markham. „Ta przynależność pozwala na więcej innowacji i więcej możliwości. Etos Ogólnego Seminarium Teologicznego, z jego głębokim zaangażowaniem w katolickość i liturgię, nadal będzie centralną częścią przyszłości”.

„Naszym wzniosłym celem jest stworzenie kalejdoskopowej wizji seminarium, które okaże się wszechstronnym, globalnym i inkluzywnym źródłem instytucjonalnym dla Kościoła” – wyjaśnił DeLashmutt. „Dziedzictwo obu szkół oznacza, że ​​możemy osiągnąć więcej wspólnie niż indywidualnie”.

Przeczytaj pełną informację prasową tutaj.