Brazylijscy anglikanie witają wenezuelskich migrantów

Opublikowano 29 czerwca 2022

[Igreja Episkopatu Anglicana do Brazylii] Od 2016 roku Brazylia zaczęła przyjmować na swoim terytorium znaczną liczbę Wenezuelczyków. Zdecydowana większość wchodzi przez miasto Pacaraima. Od tego czasu Brazylia zaczęła wdrażać Operação Acolhida we współpracy z ONZ. Ta humanitarna operacja jest bezprecedensowa w kraju, biorąc pod uwagę obecność ponad 260,000 XNUMX Wenezuelczyków w kraju.

Wielu migrantów znajduje się w szczególnie trudnej sytuacji; nie mają środków finansowych ani pracy, nie znają języka; nie mają dostępu do regularyzacji migracji. Poza tymi kontekstowymi i sytuacyjnymi słabościami istnieją również osobiste słabości (płeć, wiek, rdzenne pochodzenie itp.).

W tym kontekście projekt „Portugalski dla migrantów” jest rozwijany jednocześnie w parafii anglikańskiej São Felipe (anglikańskiej diecezji Brasília) oraz we wspólnocie anglikańskiej Manaus (anglikańskiej diecezji Amazonii).

Przeczytaj cały artykuł tutaj./Leia o artigo inteiro aqui.


Tagi