Diecezja Los Angeles wita liderów wiary uczestniczących w Szczycie Ameryk

Opublikowano 9 czerwca 2022

Przewodniczący ICSoCal, Swami Mahayogananda z Vedanta Society of Southern California wraz z innymi członkami rady otwiera dyskusję na przyjęciu 6 czerwca. Zdjęcie: John Taylor

[Diecezja Los Angeles] Biskup John Harvey Taylor dołączył do lokalnych przywódców religijnych, witając członków Międzyreligijnego Forum Ameryk w St. Paul's Commons w Los Angeles w Kalifornii 6 czerwca na wieczornym przyjęciu zorganizowanym przez Radę Międzyreligijną Południowej Kalifornii (ICSoCal).

Uczestnicy forum z całej półkuli zorganizowali dwudniową konferencję w rzymskokatolickiej katedrze Matki Bożej Anielskiej, aby poznać oparte na wierze perspektywy wyzwań politycznych, gospodarczych, imigracyjnych, klimatycznych i zdrowia publicznego, a także inne kwestie kluczowe dla międzynarodowego Szczytu Ameryk, otwartego 8 czerwca w Los Angeles przez prezydenta Joe Bidena i pierwszą damę Jill Biden.

Biskup John Harvey Taylor z diecezji Los Angeles i arcybiskup Julio E. Murray, prymas Iglesia Anglicana de la Region Central de America (IARCA), uczestniczyli w przyjęciu 6 czerwca. Zdjęcie: Bob Williams

Zwracając się do 95 uczestników przyjęcia, Maria Celina Conte, dyrektor Sekretariatu Szczytu Ameryk, oraz Kevin O'Reilly, koordynator szczytu, podkreślili możliwości współpracy wspólnot wyznaniowych z agencjami rządowymi w rozwiązywaniu problemów wymiaru sprawiedliwości.

Oferując inwokację, Taylor zauważył, że „ponieważ Bóg jest lokalny, półkulisty i uniwersalny, Bóg nie zna granic ani ograniczeń. Bóg nie preferuje jednej osoby ani narodu ponad innymi. Bóg pragnie pomyślności wszystkich, bezpieczeństwa i bezpieczeństwa wszystkich, wolności i sprawiedliwości dla wszystkich”.

Wśród zagranicznych gości byli arcybiskup Julio E. Murray, prymas Iglesia Anglicana de la Region Central de America (IARCA) oraz arcybiskup Iosif L. Bosch, prymas Greckiego Kościoła Prawosławnego w Ameryce Południowej.

Prezydent ICSoCal, Swami Mahayogananda z Vedanta Society of Southern California, moderował program i nakreślił powiązania między globalnymi i lokalnymi priorytetami podzielanymi przez Radę Międzyreligijną.

Prezydent ICSoCal, Swami Mahayogananda z Vedanta Society of Southern California przemawia na przyjęciu 6 czerwca. Zdjęcie: Bob Williams


Tagi