Wirtualne usługi świąteczne i muzyka do słuchania w domu

Opublikowano 22 grudnia 2021

Katedra Grace w San Francisco w Kalifornii, udekorowana na Boże Narodzenie. Zdjęcie dzięki uprzejmości

[Biskupiego Serwisu Informacyjnego] Ponieważ wariant Omicron nadal zakłóca okres świąteczny, dostępnych jest wiele opcji uczestnictwa w znanych rytuałach liturgicznych Bożego Narodzenia. Niezależnie od tego, czy Twoja parafia prowadzi własne wirtualne nabożeństwo, czy nie, oto kilka opcji, w których może uczestniczyć każdy z dostępem do Internetu. Wszystkie wymienione wydarzenia są dostępne bezpłatnie online, chyba że określono inaczej. Wszystkie czasy są lokalne.

Katedra Narodowa w Waszyngtonie

Świąteczne nabożeństwo rodzinne w Katedrze Narodowej zostało odwołane, ale świąteczne lekcje i kolędy, z czytaniami z Pisma Świętego, ulubionymi hymnami i muzyką, będą nadal transmitowane na żywo o 6:23 czasu wschodniego w dniach 24 i 10 grudnia. Następnie, o XNUMX:XNUMX, Rozpoczyna się wielka Eucharystia wigilijna z hymnami, muzyką chóralną i instrumentalną oraz kazaniem biskupa Waszyngtonu Marianna Edgara Budde. Eucharystia w Boże Narodzenie została odwołana.

25 grudnia o godzinie 1:30 organiści Thomas Sheehan i George Fergus zaprezentują a program świątecznej muzyki świątecznej na Wielkich Organach katedry. Rejestracja jest wymagana, ale bezpłatna (chociaż datki są mile widziane).

Katedra Łaski (San Francisco, Kalifornia)

Miejsce uwielbianego przez diecezję kalifornijską bożonarodzeniowego widowiska, z występami dzieci i narracją biskupa Marca Andrusa, będzie można oglądać w YouTube od 11:24 czasu pacyficznego 4 grudnia. Świąteczne lekcje i kolędy z hymnami śpiewanymi przez Chór Katedralny Męski i Chłopięcy będzie transmitowany o godz. Pasterka Chóralna Eucharystia o 7:30

Bożonarodzeniowa Chóralna Eucharystia rozpocznie się 25 grudnia o godz. 11 świąteczną muzyką, hymnami i czytaniami.

Trinity Church Wall Street

Uroczystości rozpoczynają się wigilijną rodzinną Eucharystią 4 grudnia o godzinie 24:8 czasu wschodniego, podczas której śpiewane są tradycyjne kolędy i kazanie dla dzieci. Uroczysta Eucharystia wigilijna jest o 8:XNUMX, z muzyką chórów, Chóru Młodzieżowego Trinity i Trinity Baroque Orchestra, poprzedzoną fragmentami Oratorium Bożonarodzeniowego Bacha. O godzinie XNUMX:XNUMX odbędzie się kontemplacyjna kompleta przy świecach, która będzie transmitowana na żywo z Trinity Retreat Center na Facebooku i Instagramie.

W Boże Narodzenie uroczysta Eucharystia Narodzenia Pańskiego odbywa się o godzinie 11:15, a następnie o godzinie 8:XNUMX odbywa się kolejna kompleta nabożeństw

Uniwersytet Południa

Uniwersytet Episkopalny w Sewanee w stanie Tennessee przedstawia swoje 62. doroczne nabożeństwo z lekcjami i kolędami w formie nagranego wcześniej filmu, który można obejrzeć w dowolnym momencie.

Katedra Christ Church (Houston, Teksas)

Wirtualna oferta katedry w dniu 24 grudnia obejmuje nabożeństwo eucharystyczne w obrządku II o godzinie 4:6 Central, La Santa Eucaristía Rito II en español o godzinie 8, kolejną Eucharystię w rycie angielskim o godzinie 11:10 i Eucharystię w rycie I o godzinie 25:XNUMX, a także Obrzęd I Eucharystia o godz. XNUMX XNUMX grudnia.

Kościół św. Tomasza (Nowy Jork, Nowy Jork)

Dla tych, którzy cenią anglikańską tradycję chóralną i wysoką liturgię, ten kościół na Manhattanie, słynący z chóru męskiego i chłopięcego, przeprowadzi transmisję na żywo z Festiwalu Dziewięciu Lekcji i Kolęd o godzinie 4:10. chór o 30:11 i kolejny o 25:XNUMX XNUMX grudnia.

Diecezja Pensylwanii / Diecezja Jerozolimska

Dzięki partnerstwu diecezji Pensylwanii z diecezją jerozolimską w Kościele episkopalnym w Jerozolimie i na Bliskim Wschodzie (prowincja wspólnoty anglikańskiej), katedra episkopalna w Filadelfii i luterański kościół bożonarodzeniowy w Betlejem w Palestynie prezentują swoje 15. doroczne symulacje Bożego Narodzenia Praca. Posłuchaj znanych kolęd i czytań w języku arabskim i angielskim oraz specjalnej homilii bożonarodzeniowej biskupa Sani Azara z Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego w Jordanii i Ziemi Świętej. Godzinna usługa jest dostępna w dowolnym momencie.


Tagi