Przesłanie przewodniczącego biskupa Michaela Curry'ego na Boże Narodzenie 2021 r

Opublikowano 15 grudnia 2021

[Biskupiego Serwisu Informacyjnego] „Opowieści bożonarodzeniowe przypominają, że ten Jezus przyszedł, aby pokazać nam, jak kochać tak, jak kocha Bóg. A jednym ze sposobów, w jaki kochamy tak, jak kocha Bóg, jest pomaganie uchodźcom, tym, którzy szukają schronienia przed polityczną tyranią, ubóstwem, głodem lub innymi trudnościami.

„W latach trzydziestych XX wieku episkopalianie robili to, aby kochać tak, jak kocha Bóg, a dziś ministerstwa takie jak Episkopalne Ministerstwa ds. Migracji, dzieło tego kościoła, pomogły w przesiedleniu około 1930 100,000 uchodźców w grudniu 2021 r. I ta praca trwa dla uchodźców z Afganistanu oraz z innych miejsc na świecie.

„Chrześcijańskie powołanie, jak nauczył nas Jezus, to kochać tak, jak kocha Bóg. I w imieniu tych uchodźców pomóżmy wszystkim uchodźcom.

"Bóg cię kocha. Niech cię Bóg błogosławi. I w te Święta Bożego Narodzenia niech Bóg trzyma nas wszystkich w tych wszechmocnych rękach miłości”.

Pobierz pełną transkrypcję wideo w formacie Angielski or hiszpański.

Ekscelencja Michael B. Curry
Przewodniczący Biskup i Prymas
Kościół episkopalny


Jak pomóc sąsiadom-uchodźcom w te Święta Bożego Narodzenia:

Dowiedz się więcej: Dowiedz się o pracy Episkopalnych Duszpasterstw ds. Migracji i o tym, jak się zaangażować w episcopalmigrationministries.org. Zarejestruj się, aby otrzymywać biuletyn EMM lub cotygodniowy przegląd wiadomości tutaj.

Afghan Allies Fund: Osoby zainteresowane pilną potrzebą pomocy mieszkaniowej dla afgańskich sojuszników przybywających do USA mogą znaleźć Informacje o darowiznach w Internecie.

Aby bezpośrednio wesprzeć firmę EMM i jej zmieniającą życie pracę, odwiedź stronę episcopalmigrationministries.org/give, lub wyślij SMS-a o treści „EMM” pod numer 41444 (mogą obowiązywać standardowe opłaty za przesyłanie wiadomości i przesyłanie danych).


Tagi