Kongregacja buduje aplikację Ziemia Święta, zapraszając Episkopatów do wirtualnej pielgrzymki

autorstwa Davida Paulsena
Opublikowano 23 grudnia 2020

Aplikacja pielgrzymkowa do Ziemi Świętej, stworzona przez Kościół Episkopalny St. Martin's-in-the-Fields w Kolumbii w Południowej Karolinie, pozwala użytkownikom śledzić historię Ewangelii w Jerozolimie i okolicach, bez konieczności stawiania stopy poza swoimi dzielnicami. Zdjęcie: David Paulsen/Episcopal News Service

[Biskupiego Serwisu Informacyjnego] Setki episkopalijczyków tego Adwentu wyruszyło w pieszą pielgrzymkę po Ziemi Świętej bez konieczności stawiania stopy poza swoimi dzielnicami. Jest do tego aplikacja stworzona przez Kościół episkopalny św. Marcina na polach w Kolumbii w Południowej Karolinie.

Aplikacja kościoła na smartfony, który wystartował 29 listopada, pozwala użytkownikom prześledzić wirtualną 97-milową ścieżkę przez i wokół Jerozolimy, która podąża za historią Ewangelii Łukasza. Podobnie jak w przypadku monitora kondycji, aplikacja rejestruje przebieg każdego marszu – niezależnie od tego, gdzie jesteś na świecie – a mapa aplikacji pokazuje równoważne odległości przebyte w Ziemi Świętej, podzielone na sześć segmentów.

Nie jest to do końca substytut prawdziwej pielgrzymki do Ziemi Świętej, takiej jak ta, którą przywódcy duchowni św. Marcina na polach mieli nadzieję zaplanować ze swoim zborem. Ale w związku z pandemią koronawirusa, która ograniczyła podróże międzynarodowe, ta cyfrowa alternatywa została szeroko przyjęta przez telefonicznych pielgrzymów zainteresowanych poznaniem ziemi, po której kiedyś chodził Jezus.

[perfectpullquote Align=”right” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Chcesz dołączyć do pielgrzymki? Pobierz aplikację na swój smartfon ze sklepu Apple App Store lub Google Play.[/perfectpullquote]

„Trudno jest poznać historie, aby naprawdę zagłębić się w historie Ewangelii, nie widząc miejsc, w których się wydarzyły” – powiedziała Episcopal News Service wielebna Susan Prinz, zastępca rektora.

Prinz wpadł na pomysł aplikacji w październiku wraz z wielebną Caitlyn Darnell, diakonem pełniącym funkcję kościelnego dyrektora ds. formacji i misji. Aby go zbudować, zatrudnili wielebnego Grega Johnstona, rektora kościoła episkopalnego św. Jana w Bostonie w stanie Massachusetts, który miał wcześniejsze doświadczenie w tworzeniu aplikacji opartych na wierze.

Przez większą część jesieni Prinz i Darnell współpracowali z księdzem Mitchem Smithem, rektorem St. Martin's-in-the-Fields, aby tworzyć filmy i inne treści, które Johnston mógłby wykorzystać do udoskonalenia aplikacji. Zwerbowali również episkopalnych i anglikańskich kolegów z całego świata, w tym biskupa koadiutora Jerozolimy Hosama Naouma, który nagrał powitalne wideo.

Prinz i Naoum znali się ze wspólnych studiów w Virginia Theological Seminary, a Prinz dwukrotnie podróżował do Izraela, w 2012 i 2016 roku. Te podróże „pomogły mi zobaczyć Jezusa w głębszy sposób i doświadczyć Jego życia w sposób niepodobny do niczego, co kiedykolwiek wcześniej jakiego kiedykolwiek doświadczyłem” – powiedział Prinz. Podeszła do aplikacji z myślą o tych doświadczeniach.

Darnell nie była w Izraelu, ale w 2019 roku dołączyła do grupy zorganizowanej przez The Episcopal Church’s United Thank Offers, która przeszedł część Camino de Santiago de Compostela w Hiszpanii. Podobnie jak Camino, wirtualną pielgrzymkę do Ziemi Świętej można odbyć w tempie wybranym przez pielgrzyma. „Możesz rozpocząć pielgrzymkę w dowolnym momencie i iść nią, dopóki nie skończysz” – powiedział ENS Darnell.

Aplikacja wirtualnej pielgrzymki rejestruje przebyte mile na równoważnej trasie wokół Ziemi Świętej, a użytkownicy mogą odblokować zawartość, wykonując zadania oddania za punkty.

Uczestnictwo rozszerzyło się znacznie poza St. Martin's-in-the-Fields. Poprzez pocztę pantoflową i pewną promocję internetową około 500 osób zarejestrowało się z wyprzedzeniem i otrzymało pocztą drukowany przewodnik pielgrzymkowy kościoła. Niektóre zbory w całych Stanach Zjednoczonych dołączyły do ​​St. Martin's-in-the-Fields, podejmując aplikację jako swoją działalność adwentową, a Darnell powiedział, że wirtualna pielgrzymka przyciągnęła pielgrzymów z tak odległych miejsc, jak Filipiny.

Aplikacja śledzi przebieg za pomocą trackerów zdrowia na telefonach użytkowników. Po drodze wirtualni pielgrzymi mogą dowiedzieć się o świętych miejscach i punktach orientacyjnych, „odblokowując” treści opracowane i opracowane przez personel St. Martin's-in-the-Fields. Poznają także różne postacie z ewangelicznej historii.

Na przykład etap 1 obejmuje dziewięć mil marszu, aby pokonać równoważną odległość z Ain Kareem do Betlejem. Po pierwszej mili spacerowicze mogą przeczytać post Prinza o Elżbiecie i Zachariaszu. Kolejne dwie mile odblokowują film Darnella o Zwiastowaniu. Święte miejsca i punkty orientacyjne wyróżnione przez aplikację odzwierciedlają te przyciągnął milion chrześcijańskich pielgrzymów do Izraela w 2019 roku. Ale podobnie jak prawdziwi pielgrzymi z Ziemi Świętej, wirtualni pielgrzymi w aplikacji to więcej niż turyści.

„Ogólny cel pielgrzymki jest bardzo duchowy” — powiedział Darnell. „Zanurz się w historii Chrystusa. Wczuj się w historię. Wyobraź sobie, gdzie jesteś w tej historii. Jak to się ma do ciebie? Jak będziesz wzrastać duchowo? Kim będziesz po drugiej stronie tego?

Darnell dodał, że tę pielgrzymkę mogą odbyć nawet osoby, które nie mogą lub nie chcą przejść tych mil. Mają możliwość awansu do miejsc docelowych, wykonując zadania oddania, aby zdobyć punkty, takie jak odmawianie Codziennego Oficjum, wykonywanie aktu miłosierdzia lub medytacja w ciszy przez 15 minut.

Ta aplikacja adwentowa kończy się Przemienieniem Jezusa, które prawdopodobnie miało miejsce na Górze Tabor. Tworzenie i zabieganie o ponad 50 elementów treści dla tej aplikacji sprawiło, że liderzy St. Martin's in the Fields byli zajęci przez około półtora miesiąca i już rozważają opcje drugiej wirtualnej pielgrzymki na Wielki Post, prawdopodobnie podążając Via Dolorosa w Jerozolimie, ostateczna droga Jezusa do ukrzyżowania. Aplikacji można również używać do organizowania innych rodzajów pielgrzymek, takich jak zwiedzanie lokalnych zabytków ruchu na rzecz praw obywatelskich.

St. Martin's-in-the-Fields z zadowoleniem przyjęło powszechne korzystanie z aplikacji przez wszystkich zainteresowanych dołączeniem do kongregacyjnej pielgrzymki do Ziemi Świętej, a kongregacje są zaproszone do tworzenia własnych wirtualnych pielgrzymek za pomocą aplikacji, jeśli zdecydują, że mają wizję, ambicję i personel musiał spróbować.

„Od początku mówiliśmy, że oferujemy to całemu kościołowi. Chcemy, aby absolutnie każdy był częścią tego razem z nami” – powiedział Darnell. „Wszyscy staramy się, aby posługa związana z pandemią działała”.

– David Paulsen jest redaktorem i reporterem Episcopal News Service. Można do niego dotrzeć w dpaulsen@episcopalchurch.org.


Tagi