Internetowy kalendarz adwentowy stworzony przez świat

Opublikowano 17 listopada 2016

[Serwis informacyjny o komunii anglikańskiej] Chrześcijanie na całym świecie są zaproszeni do świętowania Adwentu za pośrednictwem interaktywnego, wielojęzycznego kalendarza online. Strona internetowa adventword.org nadawany na żywo w niedzielę Adwentu (27 listopada) w dziewięciu językach, w tym po raz pierwszy w języku arabskim. Umożliwia ludziom na całym świecie wspólne tworzenie kalendarza adwentowego ze zdjęciami udostępnianymi przez ich telefony komórkowe.

Adwent, który trwa od niedzieli 27 listopada do Wigilii, to czas, w którym chrześcijanie przygotowują się do świętowania narodzin Jezusa. Tradycyjnie jest to związane z wywieszeniem kalendarza adwentowego, aby odliczać dni. Kalendarze mają dzienne okienka, które otwiera się, ukazując obrazki, czekoladki lub inne upominki.

Słowo Adwentu to nowy zwrot w tym starym temacie: zaprasza ludzi do zapisania się na codzienną medytację. Odbiorcy proszeni są o przesłanie zdjęcia w odpowiedzi na swoje konto w mediach społecznościowych z hashtagiem #AdventWord. Fotografie są łączone w czasie rzeczywistym, aby stworzyć żywy kalendarz adwentowy.

Inicjatywa jest wspólnie prowadzona przez amerykańskie Towarzystwo św. Jana Ewangelisty (SSJE), zakon męski z Cambridge w stanie Massachusetts; z Lady Doak College, żeńską uczelnią w południowych Indiach; i Biuro Komunii Anglikańskiej.

"Słowo Adwentu jest cudownie innowacyjnym sposobem angażowania ludzi w modlitwę na całym świecie”, sekretarz generalny Wspólnoty Anglikańskiej, Rt. – powiedział wielebny Josiah Idowu-Fearon. „Jestem bardzo zachęcony, widząc tak kreatywne wykorzystanie mediów społecznościowych do jednoczenia społeczności Chrystusa.

„Biblia wzywa nas do zanoszenia modlitw i próśb do Boga. Wzywam anglikanów na całym świecie do zarejestrowania się i zaangażowania w niezwykłą, potężną i globalną falę modlitwy”.

Brat Jim Woodrum, jeden z mnichów SSJE, powiedział: „Kiedy byłem dzieckiem, uwielbiałem otwierać okienka w kalendarzu adwentowym. Każde okienko zawierało wiadomość, która wskazywała na wielką tajemnicę Bożego Narodzenia. A teraz, ku mojej radości, możesz faktycznie zalogować się na adventword.org i cofnąć okna dla własnego kalendarza adwentowego.

„Co więcej, możesz dodawać własne zdjęcia i doświadczać radości z modlitwy z innymi z całego świata przez cały okres Adwentu”.

Połączenia Słowo Adwentu Inicjatywa została uruchomiona po raz pierwszy w 2013 roku. Od tego czasu została udoskonalona tak, że codzienna refleksja jest teraz wysyłana o 5 rano w domowej strefie czasowej każdego odbiorcy. W zeszłym roku stał się wielojęzyczny z wersjami dostępnymi w języku angielskim, chińskim, francuskim, niemieckim, hindi, portugalskim, hiszpańskim, tamilskim i amerykańskim języku migowym. W tym roku, dzięki anglikańskiej katedrze św. Jerzego w Jerozolimie, będzie dostępna również w języku arabskim.

  • Możesz zarejestrować się, aby otrzymywać codzienne refleksje pod adresem adventword.org.

Tagi